Хааланд вкарва пет гола при мача на Ман Сити с 6-2 срещу Лутън в Купата на Англия
AP News | 2024-02-27 | 00:10:18

Ерлинг Хааланд изглежда решен да навакса загубеното време.

Норвежкият нападател вкара пет гола, за да засили Манчестър Сити се класира за четвъртфиналите на ФА Къп при победа с 6-2 срещу Лутън във вторник.

Това беше осмият му хеттрик за сезон и половина със Сити и вторият път, в който отбеляза гол пет в един мач за клуба.

Може би по-важното е, че това беше доказателство, че Хааланд е напълно в крак след наскоро завръщането си от контузия на крака, която го извади от игра за повече от месец между декември и януари.

Халанд отбеляза само три гола в седем изяви, след като се завърна на 31 януари.

Според неговите забележителни стандарти това представлява относителна суша, но той компенсира това на Kenilworth Road с хеттрик през първото полувреме и още два след почивката. Четири от тези голове бяха от асистенции на Кевин Де Бройне.

Матео Ковачич добави шести за Сити, докато Джордан Кларк отбеляза два удара за Лутън.